Leden 2018

Kuskus na několik způsobů

24. ledna 2018 v 1:55 | Karol
Vím,že to asi na první pohled nevypada úplně vábně a nevěděla jsem jak přesně napsat název,protože jsem prostě jen improvizovala a opravdu se neřídila podle nějákého receptu,dělala jsem jen to co jsem uznala za vhodné. Mám hodně receptů s kuskusem co jsou na několík způsobů,ale zrovna dnes jsem dělala tohle.
Takže vypíši co jsem použila:
Sojové nudličky 80g
Žampiony a je jen na Vás jaké množství tam chcete mít,já třeba použila celé takové malé balení
Rajčata,já použila pět rajčat
Kuskus, množství je jen na Vás,pokud máte jídlo na déle tak ho použijte více,ale přípravu a vše najdete vždy na obalu :)
Bujón, použila jsem jen jednu kostičku
Olivový olej
V rychlosti se tedy pokusím popsat i postup,který je opravdu velmi jednoduchý. První co jsem udělala tak jsem dala vařit sojové nudliičky,opět návod najdete na obale,ale zkrátka a dobře dáte vařit vodu,kterou lehce osolíte a já přídávám bujón,když se voda vaří,tak do hrnce vysypete celé balení sojových nudliček. Nudličky se vaří okolo 15 minut,ale já je většinou mám hotové za těch 10 minut. Mezitím co se mi dělají nudličky si nakrajím věci které budu následně dusit. V mém případě to tedy byly žampiony a rajčata (zkrátka co jsem měla doma,pokud toho máte více klidně přidejte více zeleniny). Já tedy dala žampiony a rajčata podusit na pánev jsem ještě předtím přidala kapku olivového oleje. Mezitím co se mi to dusí se udělají sojové nudličky,které pak vytahuji cedníkem,protože chci aby tam zůstal ten vývar,který zbyl. Nudličky přidám k rajčatům a žampionům které jsem podusila,na pánev dám pokličku a jdu dělat kuskus. Místo vařicí vody ho ale zaliji právě tím vývarem,který mi zbyl po těch nudličkách,podlě mého ten kuskus pak opravdu chutná lépe. Takže v pánvi se vše dusí a mezitím se je kuskus hotový. Hotový kuskus přidám k rajčatům,žampionůn a nudličkám. Důležité je vše dukladně promíchat,protože kuskus je někdy slepený, ne vždy,ale bohužel někdy se to stane. Když vše promíchám,tak postupně přidám ještě vývar,který mi zbyl po těch nudličkách a to hlavně z důvodu,aby kuskus nebyl tolik suchý. Jáké množství ale přidáte je jen na Vás,nemusíte ho tam dávat také vůbec,ale na chuti je to potom znát. Znovu vše promícháte a je hotovo dámy a pánové. Není to žádná kalorická bomba a zároveň je to opravdu výborné a zatím všem co ochutnali to moc chutnalo. Na obrázku mám na vrchu ještě ředkvičky,protože je mám ráda,ale můžete si tam dát klidně okurku,salát,cokoliv co Vám bude chutnat. Dobrou chuť. :)