Prosinec 2017

Deprese

9. prosince 2017 v 16:03 | Kerol
Deprese mám docela dlouho a také jsem měla dlouho problém to přiznat, protože jsem se za to styděla. Teprve v poslední době mi došlo, že se za to stydím a to jen proto, že žijeme ve společnosti, která tohle nebere jakkoliv vážně. Deprese jsou podle nich kravina co si někdo vymýšlí a nic to není. Pak to dopadne tak, že takový člověk se stydí, nevyhledá odborníka a je to zrovna ten kamarád, který spáchal sebevraždu. Zajímala jsem se jak to je třeba v Americe a asi nikoho nepřekvapí, že tam je naprosto normální docházet za psychologem a nikdo nikoho nesoudí. Nikdo se za to nestydí. Ovšem v Česku je smutný fakt, že polovina lidí raději spáchá sebevraždu než aby vyhledali pomoc. Psychika je opravdu důležitá a když si zlomíte nohu také přeci nesedíte doma a nečekáte až to přejde. Potřebujete péči a postupně se z toho dostat a ohledně deprese je to úplně to samé. Kašlete na všechny okolo, pokud na sobě cítíte, že se něco děje, máte třeba problém chodit mezi lidi, jste jen zavřený doma a dojde to už tak daleko, že od rána do večera přemýšlíte jen nad sebevraždou tak bez pomoci to nepřejde.
Pokud to budete ignorovat, což při silné je dost těžké, tak dopadnete jako člověk, který jednoho dne třeba pod ten vlak skočí. Zní to asi dost tvrdě, ale deprese je dost nebezpečná a je to pěkná mrcha. Já prošla asi tou nejhorší jakou je možné projít. Byla jsem zavřená doma, vše mi bylo jedno ať se dělo co se dělo byla jsem vlastně taková chodící mrtvola. Kašlala na vše a myslela si, že to je jen chvilkové. Není ostuda vyhledat odborníka, ostuda je to když se je někdo natolik hloupý a kvůli tomu se Vám směje. Může se to stát komukoliv a proto i více vnímejte lidi okolo sebe, lidi které máte rádi. Není těžké to poznat jen musíte chtít to poznat. Ten člověk se neuvěřitelně změní a uzavře se do sebe. Takový člověk potřebuje Vaši oporu, pomoc, pochopení a hlavně trpělivost. Mně dělalo problém dojít pár metrů do krámu pro něco k jídlu a raději jsem celý den nejedla než abych se odhodlala jít ven. Pokud na takového člověka budete tlačit, budete na něho třeba řvát, tak celou situaci neuvěřitelně zhoršíte. Pak bude mít ještě větší dojem, že je absolutně na nic a bude to chtít vzdát. Musíte zcela změnit přístup. Někdo se dokonce k takovému člověku začne chovat jako k dítěti. Jsou fakt extrémy kdy to tak je nutné. Takový člověk si vše bere a stále se to v něm hromadí. Jasně, že je pokrok, že dojde za odborníkem ,ale je velmi důležité změnit i Váš přístup. Pak je to docházení k psychologovi celkem zbytečné. Musí zase najít smysl života a ten smysl může začít i tak, že ve Vás uvidí oporu a bude se i více snažit.
Bohužel, Vám i hodně lidí řekne, že k nikomu nepůjde, protože není magor. To chce ještě větší trpělivost a dotyčnému jasně vysvětlit na nějákém příkladu, viz.zlomená noha. Hlavně každého prosím ať tuhle nemoc nepodceňuje. Sama vím o čem mluvím a sam i vímjaké to je když jsou na Vás všichni hnusný, protože podle nich si vše cucáte z prstu. Za odborníkem docházím, brala jsem dokonce i léky, ale ty postupně vysazuji, ale to ze zdravotních důvodů a také netoužím užívat léky takovou dobu. Záleží jak se doktor rozhodne. Buď Vás bude léčit bez nich nebo s nimi a pokud s nimi tak je strašně moc druhů a také múže dlouho trvat než příjde na to, které Vám sedí.Nic nevzdávejte a pokud nemáte nikoho kdo Vám pomůže, tak odborníka vyhledejte klidně jen Vy. Havně kašlete na všechny ty kecy!