Listopad 2017

Brokolice se žampiony-rychlý recept

23. listopadu 2017 v 13:27 | Kerol
Kuchařka opravdu nejsem, ale vymýšlet různá jídla mě baví už nějákou dobu. Tak tady tedy jeden mám. Je velice nenáročný a podle mě i dost chutný.
Takže budete potřebovat:
Brokolici -opět kolik jí budete chtít, tolik si jí tam prostě dejte.. Snad nemusím říkat, že ikdyž brokolici koupíte zabalenou, tak je opravdu důležité jí pořádně omýt!
Žampiony -opakování.. Kolik jich tam budete chtít dát, tak je na Vás a také na počtu lidí pro kolik to budete vařit. Jediné co je docela důležité, tak je nakrájet na větší plátky a předtím pořádně omýt.
Česnek - dáme jeden stroužek nakrájený na malé kousky. Resp.: Na malá kolečka..
Olivový olej-jo, to je můj základ.
Sůl -té bude potřeba jen minimálně
Bujon -stačí jen trochu pokapat
Příprava:
Oloupete a nakrájíte na malá kolečka česnek, který přidáte do rozehřátého oleje. Nakrájíte na větší plátky žampiony, jak bylo řečeno, tak množství je jen na Vás. Dáte k česneku a postupně přidáváte brokolici,na obrázku je vidět jaké kousky jsem přidávala. Chvíli jsem to podusila a pak jsem lehce osolila,pokapala bujonem a zase jsem podusila. Je zase jen na Vás,zda dáte více soli,bujonu. Já to měla k večeři a tak jsem zvolila to lehčí. :-) Když jsem vše přidala,tak jsem dusila do té doby,dokud nebyla brokolice měkká. Myslím, že jako lehčí večeře to stačí. Dobrou chuť. :-)
Pozn.: Tento recept jsem psala sice už na svůj starý blog, ale nedalo mi to a rozhodla jsem se s receptem podělit i na tomto novém blogu.

Proč to děláte?

1. listopadu 2017 v 22:41 | Kerol
Neberte to hned blbě. Každý člověk by se měl líbit sám sobě a mít zdravé sebevědomí. Tak by to mělo vypadat. Ono to ale vypadá úplně jinak. Žijeme v době kdy máme potřebu ukazovat na všech sociálních sítí,co zrovna pijeme,jíme,co jsme dojedli,co chceme jíst,vyfotíme se před akcí,na akci a po akci,přidáme milion selfíček a tisice hashtagů. Jedeme na výlet a musíme si nutně pořídit selfie tyč ať se můžeme fotit ze všech stran a náhodou vyfotit i něco jiného,ale jen náhodou. Vlastně lidi z takového výletu ani nic nemají,protože hledání záchodu se zrcadlem je těžké,ne všude jsou. Ze samotného výletu nic nemají,ale chtějí,aby si jejich kamarádi mysleli pravý opak. No a tak zveřejní svou fotku,hodí tam stovky filtrů a to nejduležitější: CO NEJVÍCE HASHTAGŮ. Kde musí sdělit i barvu spodního prádla a dokonce se z naprosto obyčejné fotky dozvíte,jak je ta osoba orientovaná.

Doprdele co je tohle za dobu,co je tohle za lidi? Nemluvím o všech,bavím se jen o těch narcistyckých hovádkách co ničím jiným nežijí. Pokud vyfotíte hovno a nataháte na něj filtry,tak to pořád bude jen hovno,jen s filtrem, To se opravdu musíte fotit stokrát za den? Osobně nic proti selfie fotkám nemám,když se sem tam od času vyfotíte a nebo jste někde s někým a prostě se chcete vyfotit společně,protože Vás nemá kdo vyfotit. Na to může být i ta selfie tyč,ale když se s tou svojí tyčkou naserete do narvané tramvaje a musíte se v té přeplněné tramvaji okamžitě vyfotit,několik lidí tím praštíte,ale to Vás nezajíme,máte jen jeden cíl,udělat selfie,se selfie tyčí v plné tramvaji. V tu chvíli se tak totálně naseru,že mám chuť Vám tu tyčku vyrvat z ruky,narvat

Vám ji doprdele a na další stanici Vás vykopnout z tramvaje. Takže prosím pochopte,že mezi Vámi ještě žijí normální lidi a tak berte ohledy a dělejte si ty svá selfička kdekoliv jinde,kde není nějáký narvaný prostor. Další věc je žebraní o lajky. Žít jen tím,kolik máte na profilovce lajků. Ještě to pochopím do soutěží třeba,ale když žebráte o lajky na svou fotku,jen ať to vypadá cool. S tím mě jen totálně naserete a ještě do toho Vám tam žádný lajk nedám, Kdyby lajky zpoplatnili,tak bych nad tím asi uvažovala,ale do té doby si to strčte do zadku.

Pozn.: Ano, nechala jsem se trochu unést, tak omluvte pár sprostých slov :-)